Başvuru Süreci

Language Teaching Centre (LTC) hakkında bilgi

Language Teaching Centre (LTC) İngilizce Dil okulları UK Londra, Brighton ve Eastbourne'de faaliyet göstermektedir. LTC, 25 yılı aşkın süredir dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 6.000 'den fazla kişiye İngilizce öğretmiştir.

Devonshire Düklerinin 18. Yüzyılda yaşadığı bir binada eğitim vermekte olan LTC Eastbourne İngiltere Dil Okulu, 1954 yılında kurulmuştur. Okul binası 10 hektarlık bir parkın içinde bulunmaktadır. Şehir merkezine ve plaja 15 dakikalık bir uzaklıkta olmasından dolayı oldukça popüler bir okuldur.

Oldukça geniş bir alanda eğitim veren okulda, 21 adet tam donanımlı sınıf, kütüphane, bilgisayar odası ve öğrencilerin ders harici zamanlarda dinlenmesi için dinlenme odası, kantin, ve okula ait olan parkın içinde tenis kortu, futbol, basketbol ve voleybol sahaları yer almaktadır. Tüm binada internet erişimi kablosuz olarak sağlanmaktadır.

Tüm okulları British Council tarafından onaylı olup, Bağımsız Okullar Müfettişliği tarafından denetlenmektedir.

LTC okulları British Council yönetmeliklerine uygun, tüm öğretmenleri üniversite mezunu ve British Council tarafından onaylı yeterlilik sertifikalarına sahiptir.

LTC eğitim programları, ingilizce anlamanızı arttırıcı, akıcı konuşabilmenizi sağlayan eğlendirirken öğreten bir eğitim sistemine göre tasarlanmıştır. Aynı zamanda eğitim süresi boyunca arkadaşlıklar edinebileceğiniz ve farklı ülkelerin kültürleriyle tanışabileceğiniz, sosyal-kültürel gezi ve eğlence aktiviteleri ile hayatın içinden bir öğretim olanağı sunmaktadır.

LTC Eastbourne İngiltere Dil Okulu İngilizce Kurs Programları


- General English
- Exam Preparation Lessons (IELTS, KET, PET, FCE, CAE, BEC Sınavları – İsteğe göre TOEIC veya TOEFL sınıfları da açılabilir)
- Individual Tuition /Small Groups
- Summer Afternoon School
- Young Learner Summer School

LTC dil okulları, İngiltere'de bir İngilizce eğitimi alırken unutulmaz bir deneyim yaşamınızı sağlayacaktır...

Web sitesi için tıklayınız.Marine Guest House Hakkında bilgi

Marine Guest House otel, İngiltere'nin Güney doğusundaki Eastbourne kentinde Manş denizine sıfır konumda olup, Eastbourne'ün en meşhur yeri olan Pier'e 20 metre yürüme mesafesinde şehir merkezindedir. İşletmeciliği, Eduturca Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmakta olan bu butik tarzı 15 odalı otelin, tüm odalarında TV ve Wifi hizmeti sunulmaktadır. Konaklamanız ve eğitim süreniz boyunca Eduturca personeli (Türk) danışmanımız 7/24 otelde bulunmakta olup, sizlere her türlü desteği sağlayacaktır.

Otelin hemen önünde deniz, kum ve güneşin tadına doyacağınız eastbourne sahili bulunmakta olup, güneşlenip denize girebilirsiniz.Ayrıca Eastbourne Pierde ki bar, disco, gece kulübü vb gibi eğlence merkezlerinde unutamıyacağınız anılar yaşayıp güzel vakit geçirebilirsiniz.

Marine Guest House otel, sizlere eğitimin yanında denize girebileceğiniz, güneşlenebileceğiniz ve eğlencenin tadına varacağınız harika bir tatil fırsatını da sunmuş olacaktır..

Hem tatil hem eğitim...Eastbourne hakkında bilgi

Doğu Sussex’te yer alan Eastbourne, 19. yüzyılın başlarında bir tatil kasabası olarak ortaya çıkmış, 1849 yılında tren yolunu yapılmasıyla önem kazanmış, ilerleyen zamanlarda da gelişmeye devam etmiş büyük bir kasabadır. 1831 yılında endüstri devrimi Belle Tout Lighthouse’un yapımıyla gerçekleştiren Eastbourne, zamanla sanayi gelişimini de sürdürmüştür. 1906 yılında Tivoli Sineması’nın açılmasıyla ile birlikte Hollywood, Eastbourne’e gelmiştir. Uçuş alanında ise gelişmeler 1911 yılında Flying School’un açılmasıyla kendisini göstermiştir.

Hem canlı, hem hareketli hemde küçük ve oldukça güvenli olan bu şehir son yıllara kadar daha çok yaşlı insanların tatil yaptığı bir tatil beldesiyken, şimdilerde yerli ve yabancı uyruklu öğrencilerin favori mekanlarından biri haline gelmiştir.

Görülecek Yerler

- 1100 tekne yeri ile Avrupa’nın en büyük limanı olan Sovereign Limanı
- Şehrin batısındaki South Down tepeleri
- Eastbourne Herigate Centre
- RNLI Lifeboat Museum

Aktiviteler

- Her yıl Devonshire Park’ında düzenlenen Eastbourne tenis turnuvası
- Yaz aylarında düzenlenen Eastbourne Lammas Festivali
- Eastbourne Bira Festivali
- Airbourne uçak gösterisi

Ulaşım

Şehirde ulaşım otobüs ve trenle kolayca sağlanabilir. Londra’ya 90 dakika, Brighton’a yarım saatlik mesafededir. Bath, Oxford ve Cambridge gibi İngiltere’nin diğer önemli şehirleri de rahatlıkla ulaşılabilecek mesafededir.

İklim

İngiltere’nin Güney kıyısında bulunan Eastbourne, ülkenin diğer şehirlerine göre daha güneşli ve daha kuru olan iklimiyle, eşsiz doğal güzellikleriyle, kültürel yapısıyla öğrenciler için oldukça ideal bir şehirdir. Eğer İngiltere'de deniz kenarında, huzurlu ve güvenli bir yer arıyorsanız bu şehri gerçekten çok seveceksiniz demektir...

Eastbourne son yıllarda öğrenciler için Londra ve ülkenin diğer şehirlerine göre daha ucuz ve hayat şartlarının daha kolay olması, gerek doğası gerek sosyal hayatı ve okullarının kalitesi ile yabancı dil eğitimi açısından ön plana çıkmıştır. Bunun yanı sıra şehirde asil İngilizlerin yaşaması ve diğer şehirlere göre daha doğru İngilizce'nin konuşulması Eastbourne'de ki dil okullarını tercih edilir hale getirmiştir.